Jak wygląda zabieg Reiki

Zabieg Reiki jest bardzo relaksujący i odprężający. Trwa ponad godzinę, a osoba przyjmująca go leży w wygodnej pozycji w ubraniu.
Towarzyszy temu nastrojowa, relaksująca muzyka. Terapeuta przykłada dłonie w określonych miejscach na ciele, po obu stronach ciała (tył i przód). Zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny.
Ilość zabiegów jest uzależniona od stanu zdrowotnego danej osoby. Czasami wystarczy jeden zabieg, czasami warto wykonać ich kilka.
Terapeuta posiadający drugi stopień Reiki, może energię wysyłać na odległość. W razie potrzeby (np. silnego bólu głowy) można wykonać zabieg skrócony, kilkunastominutowy w pozycji siedzącej. Przynosi natychmiastowe efekty, ból znika.
Ważne! Jeśli osoba poddająca się Reiki leczy się konwencjonalnymi metodami i jest pod opieką lekarza, nadal powinna pod taką pozostać. Reiki nie zastępuje w pełni lecz uzupełnia proces leczenia. W takim połączeniu uzyskuje się też najlepsze efekty.

Reiki pomaga w problemach :

Nerwice i długotrwały stres,
Wycieńczenie organizmu czy to psychiczne czy fizyczne,
Problemy ze snem,
Stany pooperacyjne (szybsze gojenie się ran po zabiegach chirurgicznych),
Niska odporność organizmu,
Problemy z układem hormonalnym,
Alergie i infekcje organizmu,
Dysfunkcja w pracy organów wewnętrznych.

Reiki jest energią życia, siłą życiową płynącą ze źródła. Pod pojęciem Reiki rozumie się też metodę pracy z tą energią. Metodę, która praktykowana jest od 100 lat. Reiki jako energia życia uzdrawia. Reiki przepływa przez osobę podwyższając jej poziom energetyczny, daje impuls do zdrowienia. Reiki zasila nie tylko ciało fizyczne, ale również sferę emocjonalną i mentalną, dążąc do usunięcia wszelkich blokad energetycznych, czyli osiągnięcia stanu równowagi a więc zdrowia